להתאמן בלי להזיע

החלקה על הקרח, הפעילות שתרצו לעשות כל הקיץ הקרוב

היא מהנה במיוחד, היא צוננת בימי הקיץ החמים, היא מחזקת שרירים, משפרת קואורדינציה וסיבולת לב ריאה, והיא מסייעת בחיזוק הדימוי העצמי.
אמנם אין לנו כאן מקורות מים טבעיים שקופאים בטמפרטורה הנכונה ומאפשרים החלקה שהיא פרי-סטייל, אבל מי שמתוודע לנפלאות ההחלקה על הקרח ורוצה להבטיח גם לעצמו נגיעה בהנאה זו יוכל בהחלט למצוא פתרון נפלא לכך, גם במזג האוויר הישראלי.
לפחות לרובינו זכורה חוויה נעימה של החלקה על הקרח אי שם בעבר, אבל כדאי לדעת שהיא הרבה מעבר לביקור חד פעמי שהוא שובר שגרה. החלקה על הקרח היא פעילות ספורטיבית מדהימה, הטומנת לא רק יתרונות פיזיים ונפשיים רבים, אלא מעניקה סביבה מושלמת לפעילות גופנית וחברתית בלי לנטוף זיעה, להתענות תחת השמש הישראלית, או לעשות מאמצים עילאיים כדי להימלט ממנה.

לא למקצוענים בלבד

החדשות הטובות הן שבכדי ליהנות מכל השפע שהחלקה על הקרח מציעה, לא חייבים להיות מקצועני החלקה. בעוד שהתפיסה הרווחת היא שמדובר על פעילות ששמורה למתמידים בלבד, הרי שבפועל זה ממש לא מדויק. גם החובבנים שבאים להחליק כתחביב קליל, או לשם משחק חברתי יפיקו את המיטב מכל מה שיש להחלקה על הקרח להציע.

חוויה משפחתית

יתרון נוסף, מובהק ונפלא, להחלקה על הקרח הוא בפעילות המשפחתית המגבשת ממנה תוכלו ליהנות בחופש הגדול. התנאים הייחודיים של מרכז החלקה על הקרח הופכים אותו למוקד אולטימטיבי לבילוי בחופש הגדול, מה גם שביחס לכל האטרקציות השונות, העלות להורים תהיה נמוכה באופן ניכר מהאלטרנטיבות.

אז מה תקבלו מהחלקה על הקרח?

המאמן והשופט הבינלאומי אלכס זיידמן, שהוא גם המנהל המקצועי של היכל הקרח Ice Peaks חולון פורט את היתרונות השונים של הענף המדליק, ואחרי שיחה איתו, גם אנחנו רצנו להחליק.
הנה מה שהיה לו להגיד:
כשמדובר בילדים, אחד היתרונות הבולטים בהחלקה על הקרח הוא אפשרויות המשחק המרובות. לצד ההשתובבות המשפחתית שבהחלקה חופשית על הקרח, יש לא מעט משחקי חברה מהנים כמו הוקי קרח, החלקה אמנותית וענפי ספורט רבים נוספים שהבסיס שלהם היא שכבת הקרח המבורכת. לצד ההנאה שבמשחק, לפעילות חברתית על הקרח יש תרומה עצומה בשיפור הכישורים החברתיים, חיזוק הביטחון העצמי, והם גם מהווים פעילות תומכת לילדים היפראקטיביים או בעלי נטיות לאגרסיות.
להחלקה על הקרח יש לא מעט היבטים בריאותיים. ראשית כל, מדובר על פעילות אירובית מבורכת המשפרת סיבולת לב ריאה ומשלבת אימוני כוח ומהירות השווים בעצמתם לריצה. שיפור קואורדינציה וחיזוק היציבות גם הם נגזרת מהפעילות המהנה, וכמוהם גם ירידה במשקל. 45 דקות של החלקה מהנה על הקרה זהים לריצה מבחינת שריפה קלורית.
מיותר לציין ששהייה במקום היא מפלט נפלא מהשמש היוקדת, שכן הטמפרטורה במרכז החלקה על הקרח אינה עולה על 20 מעלות. ובונוס נוסף שנהנים ממנו המחליקים הוא שיפור החשיבה היצירתית ופיתוח התנועה. כישורים שמתפתחים לאור הדרישות של החלקה על הקרח באופן כללי והחלקה אמנותית בפרט.
אם אתם עושים צעדים ראשונים וסובלים מחוסר בטחון אל מול הסביבה החדשה והלא מוכרת של משטח קרח, דעו שהקונספט הוא קל לתפיסה ואתם תקלטו את הרעיון מהר מאד. מי שבכל זאת רוצה קצת בטחון יוכל לקחת שיעור ניסיון שיאפשר לו להתגבר על החשש. למנוסים בסקייטים או רולר-בליידס זה יהיה ממש כמו לרכוב על אופניים.